4 grudnia 2024 roku odbyło się seminarium „Innowacje we współczesnym rolnictwie”, zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Agrobioinżynierii przy Wydziale Nauk Rolniczych Uniwersytetu w Siedlcach. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni prelegenci z branży rolniczej oraz studenci i nauczyciele akademiccy.
Seminarium otworzył Paweł Krasnodębski, przewodniczący SKN Agrobioinżynierii, który przywitał uczestników oraz gości specjalnych, w tym m.in. Prorektora ds. Studiów, prof. dr. hab. Marka Gugałę, Dziekana Wydziału Nauk Rolniczych, prof. dr hab. Jacka Sosnowskiego, oraz przedstawicieli Instytutów Uniwersytetu, Instytutu Rolnictwo i Ogrodnictwo: dr hab. Krzysztofa Pakułę i dr hab. Roberta Rosę oraz Instytutu Zootechniki i Rybactwa dr hab. Ewę Wójcik i dr hab. Alinę Janochę.
Program seminarium obejmował wystąpienia ekspertów oraz członków SKN Agrobioinżynierii. Prelegenci zaprezentowali następujące tematy:
- Dr inż. Marek Reich (Chemirol): Zagospodarowanie ścierniska po kukurydzy oraz Oscarowy produkt.
- Łukasz Grochowski i Katarzyna Toczyska (AgroBest) oraz Piotr Zagóra i Konrad Kot (AgriHandler): Autonomiczne Ciągniki AgXeed w Polsce – roboty polowe przyszłość rolnictwa.
- Stanisław Kosyl (SKN Agrobioinżynierii): Seradela w uprawie na kiszonkę szansą dla słabych gleb?
- Paweł Kifer (SKN Agrobioinżynierii): Badanie stanu łąk w wybranym gospodarstwie we wsi Kisielew w gminie Platerów.
Każda prezentacja była okazją do zadawania pytań i angażującej dyskusji, co pozwoliło na wymianę wiedzy i doświadczeń między uczestnikami.
Seminarium zakończono podziękowaniami dla prelegentów, władz uczelni, organizatorów i uczestników. Paweł Krasnodębski zaprosił wszystkich obecnych do udziału w kolejnych inicjatywach Studenckiego Koła Naukowego Agrobioinżynierii.
Spotkanie było wyjątkową okazją do zgłębiania wiedzy o nowoczesnych technologiach w rolnictwie oraz do nawiązywania kontaktów między środowiskiem akademickim a branżą agro. Dziękujemy za udział i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!