INSTYTUT ROLNICTWA I OGRODNICTWA

Uniwersytet w Siedlcach

14 czerwca 2024 r. studenci trzeciego roku kierunku gospodarka przestrzenna oraz pierwszego roku kierunku rolnictwo, pod opieką Pani prof. Elżbiety Radzkiej oraz dr Emilii Rzążewskiej, odwiedzili Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Siedlcach.

W ramach przedmiotów „Inżynieria wodna i ściekowa” i „Melioracje rolne” studenci poszerzyli swoją wiedzę na temat:
- Obiegu wody w przyrodzie
- Sposobu uzdatniania wody
- Projektowania sieci i przyłączy wodociągowych
- Monitoringu stanu wody w ujęciach
Dowiedzieli się również, że siedlecka „kranówka” jest w pełni zdatna do spożycia i dorównuje jakością wodzie mineralnej ze sklepu!
Serdeczne podziękowania dla Pana Mariusza Majek z działu ujęć i stacji uzdatniania wody za poświęcony czas i życzliwość.
Dzięki takim wizytom możemy łączyć teorię z praktyką i lepiej zrozumieć, jak ważna jest gospodarka wodna.