INSTYTUT ROLNICTWA I OGRODNICTWA

Uniwersytet w Siedlcach

14 czerwca 2024 roku studenci kierunku rolnictwo i gospodarka przestrzenna wraz z nauczycielami akademickimi odbyli zajęcia terenowe w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Powierzchnia ogrodu wynosi 21,25 ha, na której znajduje się około 7500 taksonów roślin z całego świata. Ze względu na pochodzenie oraz wymagania, budowę, biologię i ekologię rośliny podzielone są na tematyczne działy i kolekcje. Przemierzając ścieżki edukacyjno-naukowe wytyczone m.in. w arboretum, alpinarium, rosarium oraz kolekcji roślin ozdobnych i użytkowych, tropikalnych i bagiennych nasi studenci zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi wykorzystania roślin przez człowieka, ich wymagań glebowo-środowiskowych, ochrony bioróżnorodności, ochrony zagrożonych wyginięciem i rzadkich gatunków flory Polski i świata czy problematyką roślin inwazyjnych.